Makijaż biznesowy

kobieta w biznesie.jpg

Makijaż biznesowy jak już sama nazwa mówi jest bardzo wymagający. Musi być perfekcyjny – naturalny a jednocześnie powinien podkreślać profesjonalizm każdej kobiety.

W dobie dzisiejszego wieku gdy nasz czas jest bardzo ograniczony, wykonanie porannego makijażu powinno ograniczać się do minimalnego wkładu pracy z maksymalnym efektem. Świetnie sprawdzą się kosmetyki wielofunkcyjne jak również takie, których aplikacja nie jest skomplikowana i czasochłonna.

Niedoskonałości najbardziej przyciągają wzrok dlatego punktowa aplikacja odpowiednim korektorem będzie idealnym rozwiązaniem. Natomiast gdy skóra wymaga większego stopnia krycia, należy pamiętać by odcień podkładu idealnie stapiał się z naturalnym kolorytem naszej cery. Jeśli skóra twarzy nie jest problematyczna, naczyniowa czy skłonna do przebarwień, wystarczy ją jedynie przypudrować.

Bronzer poprzez naturalne przyciemnienie pomoże nam optycznie ukryć lub wyszczuplić miejsca, które nieszczególnie chcemy pokazywać, jednak należy wystrzegać się wyraźnych kontur. Podobnie jak w nakładaniu wszelkich rozświetlaczy również musimy zachować umiar.