Makijaż studniówkowy

f2.jpg

Studniówka to pierwszy prawdziwy bal w życiu każdej młodej dziewczyny. Gdy sukienka, buty i wszystkie niezbędne dodatki już czekają, warto skupić się na makijażu. Bal studniówkowy będziecie pamiętać przez całe życie, dlatego warto pokazać się na nim z jak najlepszej strony.

Po pierwsze podstawą makijażu jest idealna cera. W tym dniu wybierzcie podkłady o lekkiej konsystencji, a niedoskonałości zatuszujcie korektorem. Bardzo ważne jest by odcień zarówno podkładu jak i korektora idealnie stapiał się z naturalnym kolorytem skóry. Jeśli nie macie pewności jaki podkład wybrać najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie na pewno zostanie dobrany odpowiedni dla Was produkt.

By makijaż nie spłynął podczas szalonych tańców, konieczne jest użycie bazy pod podkład, dzięki której makijaż będzie nieskazitelny do białego rana.

Następnie pora na oczy i usta. Bardzo ważne w uzyskaniu idealnego wyglądu podczas balu jest wykonanie makijażu, który skupia się wyłącznie na jednej rzeczy. Należy wyeksponować albo oczy albo usta, w zależności na co chcecie zwrócić uwagę. Nigdy nie podkreślajcie obu tych elementów jednocześnie!

W przypadku zaakcentowania oczu należy dobrać takie kolory, które współgrają z barwą tęczówki lub ubiorem. Charakterności i głębi spojrzeniu dodadzą starannie wytuszowane rzęsy. Usta zaś muszą pozostać subtelne i naturalne. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju błyszczyki i pomadki w odcieniach delikatnego różu czy beżu. Natomiast gdy Waszym celem stały się usta skąpane np. w soczystej czerwieni, makijaż oczu powinien być niemalże niezauważalny. Odpowiednie będą cienie w kolorach pastelowych. Delikatne brązy, beże, złoto czy róże są neutralne a zarazem podkreślą Waszą dziewczęcą urodę.

Trzeba pamiętać by makijaż studniówkowy nie dodawał lat a jedynie wydobywał naturalne piękno młodej panny.

Wszystkim Maturzystom życzymy niezapomnianego i wyjątkowego Balu Studiówkowego :)