Paznokcie jaki kształt wybrać?

dfgdgtt.jpg

Decydując się na kształt paznokci musisz pamiętać o ich praktyczności. Niestety prace domowe czy normy ustalone przez pracodawcę często nie pozwalają na dowolny wygląd naszych paznokci... Jednak nieco bardziej awangardowe i szalone pomysły sprawdzą się na różnego typu imprezach, balach czy bankietach

 

Poniżej przedstawiamy kilka typów kształtu paznokci

Owalny kształt - paznokcie o tym kształcie to świetny kamuflaż wszelkich niedoskonałości ponieważ będzie on doskonale się prezentował niezależnie od kształtu palca czy powłoki płytki paznokcia. Kształt ten jest trwały i daje efekt mocnych i ładnie wyglądających paznokci.

Zaokrąglone - zdania na ten temat są podzielone ponieważ część kobiet uważa, że to najlepszy kształt paznokci a inne, że są już niemodne. Jednak ma on w sobie wiele zalet gdyż idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które wykonują w ciągu dnia dużo ręcznej pracy. Ten kształt chroni przed zadarciami i uszkodzeniami i jest odpowiedni w przypadku słabszych paznokci.

Kwadratowe - jest to najczęściej wybierany kształt paznokci, panie wprost je uwielbiają! Oprócz tego, że są bardzo popularne, to również idealnie nadają się do francuskiego manicure, który wielbi większość kobiet ponieważ jest bardzo elegancki i pasuje na każdą okazję. Niestety ten kształt jest bardziej narażony na uszkodzenia dlatego warto utwardzić go powłoką akrylową, która zapewni mu ochronę.

Kwadrat z zaokrągloną górą - jest to połączenie dwóch kształtów paznokci: kwadratowych i zaokrąglonych. Paznokcie o tym kształcie można potraktować nieco jako urozmaicenie paznokci kwadratowych. Wykonanie ich jest bardzo proste ponieważ wystarczy boki paznokcia wypiłować na kwadratowo a górę delikatnie zaokrąglić. Paznokcie o tym kształcie również doskonale będą się prezentować z francuskim manicure.

Do szpica - ten kształt paznokci w ostatnim czasie stał się bardzo modny i coraz częściej wybierany przez kobiety. Jednak nie wszystkie panie mogą sobie na niego pozwolić ponieważ zdecydowanie utrudnia on wykonywanie prac ręcznych jak również nie jest on odpowiedni dla osób o kruchych paznokciach. Jeżeli jednak zdecydujecie się na wybór tego kształtu konieczna będzie wizyta w salonie kosmetycznym aby wzmocnić paznokcie powłoką akrylową.

Kształt migdała - wiele kobiet decyduje się na ten kształt i lubi go tak bardzo jak kwadratowy. Tu można poeksperymentować ponieważ na tego typu paznokciach ślicznie wyglądają wszelkie zdobienia. Mocno wypiłowane paznokcie po bokach dają efekt migdała i sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na smuklejsze i bardziej delikatne. Zaletą jest również to, że nie widać przy tym nim szybkiego wzrostu paznokcia. Jest to jednak kształt trudny do utrzymania dlatego zaleca się utwardzenie go akrylem.

Skos - jest to bardziej awangardowy i oryginalny pomysł na kształt płytki paznokci. Jest on łatwy do wykonania jednak najlepiej zrobić go u kosmetyczki. Polega on na piłowaniu paznokci po skosie a następnie dla utrwalenia nakładana jest powłoka akrylowa. Takie paznokcie wybierają kobiety, które chcą czuć się delikatnie wyzywające.