Tradycyjny lakier - matowy efekt

rrrrtrrr.jpg

Matowe paznokcie cieszą się coraz większą popularnością u kobiet na całym świecie oraz są jednym z hitów tego sezonu. W związku z tym lakiery dające taki efekt są nieco droższe od tradycyjnych. Co więcej nie zawsze trafimy w drogerii na lakier akurat w swoim ulubionym kolorze.

Można zakupić specjalną bazę pod lakier, dzięki której standardowy lakier zmatowieje. Dostępny jest też lakier matujący, który możemy nałożyć na uprzednio pomalowane paznokcie. Istnieje jednak kilka tricków, dzięki którym nie będziesz musiała kupować dodatkowych specyfików. Przedstawiamy sposób jak wykonać owe paznokcie, przy użyciu prostych, domowych sposobów:

 

1. Susz paznokcie nad parą wodną!

Wystarczy zagotować wodę, pomalować paznokcie wybranym lakierem i ostrożnie suszyć nad wrzątkiem. Należy tylko uważać, by się nie poparzyć! Po wyschnięciu otrzymasz efekt pięknie matowych paznokci.

 

2. Dosyp do buteleczki sody lub skrobi!

W tym przypadku potrzebna ci będzie małą miseczka, chyba, że chcesz zmatowić całą buteleczkę lakieru z połyskiem. Należy wymieszać go z łyżeczką sody oczyszczonej, bądź też skrobi ziemniaczanej ( na lakier ok. 12 ml) i pomalować płytkę paznokcie. Efekt gwarantowany!