Wodny manicure

f10.jpg

Wodna metoda zdobienia paznokci zwana „WATER MARBLE, MARBEIZING czy MARBLISING” stała się bardzo popularna i stanowi modny trend dzisiejszych czasów. Taki manicure jest dosyć czasochłonny jednak jak wiadomo, praktyka czyni mistrza a efekty są niezwykłe co sprawia, że paznokcie wyglądają bardzo oryginalnie i niepowtarzalnie. Największą zaletą tej metody jest fakt, że na każdym paznokciu uzyskamy inną kompozycję.

Jak wykonać wodny manicure? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Potrzebne będą:

  • lakiery (1 stanowiący bazę – najlepiej w odcieniu jasnym oraz mix kolorowych lakierów według uznania)
  • taśma klejąca
  • pojemniczek z wodą
  • wykałaczki
  • patyczki i płatki higieniczne
  • zmywacz do paznokci
  • oliwka
  • ewentualnie utwardzacz

Na początku należy pomalować paznokcie lakierem, który posłuży jako baza. Gdy lakier już dokładnie wyschnie trzeba okleić palce taśmą klejącą tak, by taśma była jak najbliżej płytki paznokcia jednak by na nią nie zachodziła! Tak przygotowane dłonie są gotowe do dalszego działania.

Następnie do wcześniej przygotowanego pojemniczka wlewamy wodę (powinna być w temperaturze pokojowej) po czym wybieramy lakier do paznokci i staramy się upuścić kroplę dokładnie pośrodku pojemnika. Jeśli lakier już rozpłynął się po wodzie dodajemy kolejne lakiery w taki sam sposób. Należy pamiętać iż lakiery szybko wysychają dlatego te czynności trzeba wykonywać sprawnie i szybko.

RADA: Lakiery najlepiej by były nowe a ich konsystencja nie była zbyt gęsta (będą opadać na dno) ani zbyt rzadka (rozpłyną się na wodzie tworząc przezroczystą powłokę).

Jeśli na wodzie znajdują się już wszystkie wybrane kolory lakierów tworzące tęczowe kółeczko to za pomocą wykałaczki należy je połączyć. Przeciągamy wykałaczkę tak by utworzyć dowolny wzorek po czym zanurzamy palec w wodzie w taki sposób by cała powierzchnia płytki paznokcia znalazła się pod wodą. Przed wyjęciem palca z wody należy pozostałości lakieru zebrać za pomocą patyczka higienicznego i dopiero wtedy powoli wyjąć palec by nie uszkodzić wzoru (tak postępujemy z każdym kolejnym palcem).

Wówczas gdy woda dokładnie spłynie i mamy pewność, że lakier już całkiem wysechł należy delikatnie zdjąć taśmę klejącą. W razie konieczności oczyszczamy z nadmiaru lakieru skórki i nakładamy wokół paznokci oliwkę. Możemy również na gotowe paznokcie nanieść utwardzacz, dzięki któremu przedłużymy trwałość naszego manicure.

Tak pomalowane paznokcie przyciągną spojrzenia zarówno pań jak i panów a my poczujemy się wyjątkowo.